icon icon

Kinrožė (lot. Hibiscus rosa-sinensis)

rosa


Pavadinimas
Manoma, kad pavadinimas „Hibiscus“ kilo iš graikų kalbos žodžio „hibíscos“, reiškiančio gėlę, panašią į ibisą – paukštį. Stebėtina, bet ibiso išvaizda, su išlenktu snapu ir ryškiu plunksnų apdaru, tikrai primena hibisko žiedą.
Kilmė
Kinų hibisko kilmė yra pietų Kinija ir šiaurės Indokinija, tačiau jis sėkmingai introdukuotas ir kitose tropinio bei subtropinio klimato vietovėse. Be to, kinų rožė plačiai naudojama sodininkystėje kaip dekoratyvinis augalas, išvesta naujų veislių, kurios turi skirtingų atspalvių ir dydžių žiedus.
Tai įdomu
Dar Senovės Graikijoje hibiskas buvo gerai žinomas, tačiau tuo pavadinimu buvo vadinama malva. Šiandien vienas iš hibisko pavadinimų yra kinų rožė. Šį augalą mėgsta ir gerbia daugelis Ramiojo vandenyno salų gyventojų. Vietinės moterys hibisko žiedus naudoja kaip plaukų papuošalus. Tikėtina, kad dėl šios tradicijos augalas ir gavo savo pavadinimą, nes „hibiscus“ reiškia „gėlė puošnioms damoms“. Malaiziečiams hibiskas yra nacionalinė gėlė, kurios kiekvienas žiedlapis simbolizuoja islamo įsakymus. Indai ir kinai taip pat gerbia šį augalą – jie tiki, kad hibiskas gali apsaugoti namus nuo blogio, padeda sėkmingai siekti tikslų versle ir įveikti depresiją. Manoma, kad kinų hibiskas sugeba valyti ir sveikatinti patalpų orą. Šalia kinų rožės laikomi nusilpę augalai atgyja ir sustiprėja.